שמירה על המידע הגנאלוגי והגנטי שלנו

בעידן של טכנולוגיה מתקדמת ובדיקות DNA נרחבות, לכל מי שמתחקה אחר ההסטוריה המשפחתית דרך בדיקות דנ”א יש גישה חסרת תקדים למידע רב ערך על מוצאו. עם שפע הנתונים הזה מגיעה האחריות לשמור על האבטחה והפרטיות שלכם. שמירה על נתוני ה-DNA שלכם חיונית כדי להגן לא רק על המידע האישי שלכם אלא גם על זה של קרוביכם.

הבנת החשיבות של אבטחת מידע DNA:

 1. שמירה על פרטיות: נתוני DNA מכילים מידע רגיש ביותר לגבי המבנה הגנטי שלכם וסיכונים בריאותיים פוטנציאליים במידה והבדיקה אותה עשיתם כוללת בחינה של פרופיל רפואי. הגנה על נתונים אלה חיונית כדי לשמור על הפרטיות שלכם ושל בני המשפחה שלכם.
 2. גניבת זהות: נתוני DNA לא מאובטחים יכולים להוות מטרה לגנבי זהות. על ידי הגנה על המידע הגנטי שלכם, אתם מפחיתים את הסיכון לגישה לא מורשית ולשימוש פוטנציאלי לרעה.
 3. שמירה על פרטיות המשפחה: מאגרי מידע גנאלוגיים רבים כוללים מידע על קרובי משפחה חיים. שמירה על אבטחת נתוני ה-DNA מבטיחה את פרטיותם של בני משפחה שאולי לא הסכימו לשיתוף המידע שלהם.

טיפים לאבטחת נתוני DNA:

 1. בחרו בחברות מכובדות: בחר בחברות בדיקות  DNA מבוססות ובעלות מוניטין שמתעדפים אבטחת מידע.
 2. סקירת הגדרות הפרטיות: סקרו ועדכנו באופן קבוע את הגדרות הפרטיות בפרופילים הגנאולוגיים שלכם. שימו לב איזה מידע אתם משתפים בפומבי והגבילו גישה לפרטים רגישים.
 3. השתמשו בסיסמאות חזקות: צרו סיסמאות חזקות וייחודיות עבור החשבונות הגנאלוגיים שלכם. הימנעו משימוש בסיסמאות שניתן לנחש בקלות ושקלו להשתמש במנהל סיסמאות לאבטחה נוספת.
 4. אימות דו-שלבי: יישם אימות דו שלבי בכל מקום אפשרי כדי להוסיף שכבת אבטחה נוספת. זה כרוך בדרך כלל בקבלת קוד במכשיר הנייד שלכם שיש להזין במהלך הכניסה בנוסף לסיסמה.
 5. עקבו באופן קבוע אחר החשבונות: עקבו מקרוב אחר החשבונות הגנאלוגיים שלכם אחר כל פעילות חשודה. אם אתם מבחינים במשהו חריג, פעלו מיד כדי לאבטח את הנתונים שלכם.
 6. חנכו את בני המשפחה: הודיעו לבני המשפחה על החשיבות של אבטחת נתוני DNA. עודדו אותם לפעול לפי שיטות עבודה מומלצות לשמירה קולקטיבית על המידע הגנטי של המשפחה.
 7. מדיניות אחסון הנתונים: לימדו את מדיניות אחסון הנתונים והשמירה של שירותי הבדיקה שבהם אתם משתמש. ודאו שאתם מרגישים בנוח עם האופן שבו המידע שלכם נשמר ולכמה זמן.
 8. זהירות בשימוש בכלים של צד שלישי: היזהרו בעת שימוש בכלים או אפליקציות של צד שלישי שמתחברים לחשבונות הגנאלוגיים שלכם. ודאו שהם בעלי מוניטין ויש להם אמצעי אבטחה חזקים.
 9. הוועצו במומחה: כמו בכל תחום, תנו מומחים לעשות את העבודה. תתיעצו עם מי שמכיר את עולם הסייבר. יחד איתם בחרו את הכלים שמתאימים לכם מבחינת אבטחת המידע, הנגישות, עלויות ועוד.

10 טיפים לסיסמא חזקה

 1. אורך: סיסמה ארוכה יותר היא בדרך כלל בטוחה יותר. כוון למינימום 12 תווים, ושקול להמשיך עוד יותר אם הפלטפורמה מאפשרת.
 2. מורכבות: השתמשו בשילוב של אותיות רישיות וקטנות, מספרים ותווים מיוחדים. הימנעו משימוש במידע שניתן לנחש בקלות כמו שמות, ימי הולדת או מילים נפוצות.
 3. אי-חיזוי: צרו סיסמה שלא ניתן לנחש בקלות. הימנעו משימוש ברצפים נפוצים כמו “123456” או “סיסמה”.
 4. ייחודיות: הימנעו משימוש באותה סיסמה במספר חשבונות. אם חשבון אחד נפגע, זה מקטין את הסיכון של חשבונות אחרים שייפגעו.
 5. הימנעו ממילים במילון: אל תשתמשו במילים נפוצות שנמצאות במילונים. תוקפים משתמשים לעתים קרובות בהתקפות מילון המנסות באופן שיטתי כל מילה במילון.
 6. הימנעו ממידע אישי: אל תכללו מידע שניתן להשיג בקלות על עצמכם, כגון שם, שם משתמש או פרטים אישיים אחרים.
 7. עדכונים שוטפים: שנו את הסיסמאות שלכם באופן קבוע. אם שירות שבו אתם משתמשים נפרץ, שינוי הסיסמה שלכם יכול לעזור בהגנה על חשבונכם.
 8. השתמשו בביטויי סיסמה: שקלו להשתמש בביטויי סיסמה, שהם שילובים ארוכים יותר של מילים או משפטים. אלה יכולים להיות קלים יותר לזכור ועדיין חזקים אם בנויים היטב.
 9. אימות דו-שלבי : אפשרו אימות דו-שלבי במידת האפשר. זה מוסיף שכבת אבטחה נוספת גם אם הסיסמה שלכם נפגעת.
 10. הימנעו מתבניות סיסמאות: אל תשתמש בתבניות שניתן לנחש בקלות במקלדת (למשל, “qwerty” או “123321”).

יתרונות בשימוש באימות דו שלבי

 1. אבטחה משופרת: אימות דו שלבי מספק שכבת הגנה נוספת מעבר לסיסמאות, מה שמקשה באופן משמעותי על אנשים לא מורשים לגשת לחשבונות שלכם.
 2. הפחתת גישה לא מורשית: גם אם מישהו יצליח להשיג את הסיסמה שלכם, הוא עדיין יזדקק לקוד האימות המשני, מה שמפחית את הסיכון לגישה לא מורשית.
 3. מגן מפני FISHING: עוזר להגן מפני התקפות פישינג, שבהן תוקפים מנסים להערים על אנשים לחשוף את פרטי הכניסה שלהם. שלב האימות הנוסף מוסיף מחסום מכריע.
 4. שקט נפשי: הידיעה שהחשבונות הגנאלוגיים שלכם מחוזקים באימות דו שלבי יכולה לספק שקט נפשי, ולאפשר לכם להתמקד במחקר ובבניית אילן היוחסין שלכם ללא דאגות אבטחה מתמדות.

בערוץ היוטיוב של “דנ”א בגובה העיניים” מחכים לכם סרטוני הדרכה 
להפעלה של אימות דו שלבי

זכרו שאף סיסמה אינה בלתי פגיעה לחלוטין, אך הקפדה על הצעות אלו תשפר משמעותית את אבטחת החשבונות שלכם. בנוסף, שימוש במנהל סיסמאות בעל מוניטין יציב ומכובד יכול לעזור לכם ליצור ולאחסן סיסמאות מורכבות בצורה מאובטחת.

מוזמנים לשתף:

אולי יעניין אותך גם...

Contact

Contact

Contact

Contact

לפרטים והזמנות

לפרטים והזמנות

לפרטים והזמנות

לפרטים והזמנות