AI Record Finder – חיפוש רשומות בעזרת בינה מלאכותית

כגנאלוגית ואוצרת ההסטוריה המשפחתית, אני תמיד בציפייה לראות אלו כלים חדשים מיי הריטג’ יציגו, כאלה שיוכלו להעשיר את האופן שבו אני מציגה את ההסטוריה המשפחתית שלי, ומגרה את הסקרנות של בני המשפחה בכלל והצעירים במשפחה בפרט.

מיי הריטג’ לא מאכזבים. הכירו את ה AI Record Finder.

ה AI Record Finder הוא עוזר AI האישי שלכם. קל לשימוש, עם ממשק פשוט בצורה של שיחה, צ’אט, שעוזר לכם המחקר שלכם. תחשבו על זה ה- AI Record Finder לגנאלוגיה הוא כמו CHATGPT בחיפוש בגוגל, אבל פשוט יותר. הרבה יותר פשוט.

תחשבו עליו כעל השותף שלכם למחקר, אבל על סטרואידים. הוא מחפש עבורכם בין מיליוני רשומות לשולף את אלו שאתם מעונינים בהן.  

אישית, אני מאמינה שה- AI Record Finder לא תוכנן מתוך מחשבה על גנאלוגים מנוסים. אני רואה בכלי הזה כשטיח מעופף, שמקל על חובבי ההסטוריה המשפחתית בכניסה לעולם הגנאלוגיה.
יחד עם זאת, גם כגנאלוגית מנוסה אני שמחה להוסיף את הכלי לארגז הכלים שלי.

אם אתם בתחילת הדרך במחקר ההסטוריה המשפחתית שלכם, כמות המידע במאגרים וברשת בכלל, מרתיעה אתכם, מרב עצים אתם לא רואים את היער? זה הכלי בשבילכם להתחיל לצעוד קדימה.
מה לא הייתי נותנת כדי שכלי כזה יהיה זמין לי כשאני התחלתי לפני מעל 20 שנה. זה היה מקצר את עקומת הלמידה שלי בגנאלוגיה, ואף את זמן החיפוש בהרבה מאד שעות.

אז מה זה הכלי הזה?

ה-AI Record Finder של MyHeritage ממנף את הבינה מלאכותית כדי לסרוק את האוסף העצום של הרשומות ההיסטוריות באתר, ומזהה התאמות פוטנציאליות לאבות הקדמונים שלכם על סמך מידע ראשוני שאתם מספקים, גם אם זה רק שם. כל מידע נוסף, יעזור לכלי החיפוש למקד ולדייק יותר בממצאים ולהגיע לאדם שאתם מחפשים. הוא ללא ספק יכול לחסוך שעות של חיפוש מייגע.

מה היתרונות?

  1. ממשק ידידותי למשתמש: AI Record Finder מבוסס על מנוע חיפוש בצורת שיחה. מה שהופך את החיפוש המייגע לשיחה אינטראקטיבית, בהשוואה למנועי חיפוש מסורתיים. זה עשוי לפשט את תהליך החיפוש עבור חוקרים חדשים בתחום.
    ה-AI Record Finder קל לשימוש, ומאפשר לכם להזין מידע בסיסי על האב הקדמון שלכם, כגון שם, תאריך לידה, מיקום ומערכות יחסים ועוד.

  2. חיפוש מודרך: AI Record Finder כחלק מהשיח אתכם משתמש בגישה מודרכת, מבקש מכם פרטים רלוונטיים ומידע נוסף כדי לחדד את תוצאות החיפוש. זה עשוי לסייע לכם להשיג רישומות היסטוריות מדויקות וממוקדות יותר על אבותיכם או קרוביכם.

  3. אינטגרציה עם MyHeritage: שילוב עם מסד הנתונים הנרחב של MyHeritage הכולל כמעט 20 מיליארד רשומות הוא יתרון משמעותי. זה עשוי לספק לכם כמות עצומה של נתונים היסטוריים כדי לחקור ולגלות עוד על ההיסטוריה המשפחתית שלכם.

  4. התוצאות: הכלי מציג את ממצאיו בצורה ברורה ומאורגנת, תוך פירוט התאמות פוטנציאליות ורשומות רלוונטיות ממגוון מקורות, כולל נתוני מפקד, רישומי הגירה והספדים. לאחר מכן תוכלו להתעמק בכל רשומה בנפרד כדי להציג את הפרטים ולהעריך את הרלוונטיות שלהם למחקר שלכם. שימו לב שאם שמות האבות הקדמונים שלכם הם שמות נפוצים, חשוב לעצור ולהעריך בקפידה כל רשומה לפני הסקת מסקנות וצירוף של המסמך לעץ המשפחה.

מה האתגרים?

  1. מוגבל למאגרי MyHeritage: כמו חיפוש בכל מאגר בכל אתר אחר, היעילות של AI Record Finder מותנית במידע הזמין באוסף הרשומות של MyHeritage. אם הרישומים של האדם אינם קיימים במסד הנתונים, ייתכן שהכלי לא יספק מידע חדש ומשמעותי.

  2. תמיכת שפות מוגבלת: למרות שיש תוכניות לתמוך בשפות נוספות בעתיד, ההשקה הראשונית של AI Record Finder (נכון לינואר 2024) היא באנגלית בלבד. זה מגביל את הנגישות למשתמשים המעדיפים שפות אחרות.

  3. מגבלות בינה מלאכותית: עליכם לגשת לכלי זה כמו כלים אחרים המסתמכים על בינה מלאכותית מתוך הבנה של היכולות והמגבלות שלהם ולהמשיך להפעיל חשיבה ביקורתית במאמצי המחקר שלכם.

העובדה שה AI Record Finder™ שהושק החודש (1/2024) נמצא בגרסת בטא משמעותה שהוא נמצא בתהליך פיתוח, ומבטיחה יכולות גדולות יותר, רחבות יותר ומדויקות יותר שימשיכו להשתפר כל הזמן.

זה לא כדור קסם, אבל זה יכול לחסוך לכם זמן ומאמץ משמעותיים על ידי הצגת לידים שאתם עלולים להחמיץ.

אני ממליצה על AI Record Finder כתוספת לארגז הכלים של כל גנאלוג. זה לא תחליף לשיטות מחקר מסורתיות, אבל זה יכול להיות נכס רב ערך בהרחבת החיפוש שלכם וחשיפת מידע חדש על אבותיכם. אם אתם מחפש דחיפה במחקר הגנאלוגי שלכם, אני ממליץ לכם לנסות את זה!

איך משתמשים? איפה נמצא? מה לעשות?
הורידו את המדריך המצורף הכולל וטיפים ממני למיצוי העבודה.

והכייף לא נגמר כאן כי ה AI Record Finder משולב עם AI Biographer  כותב ביוגרפיות אישי.

מה זה?

כל הפרטים בבלוג הבא! 

מוזמנים לשתף:

אולי יעניין אותך גם...

Contact

Contact

Contact

Contact

לפרטים והזמנות

לפרטים והזמנות

לפרטים והזמנות

לפרטים והזמנות