מי קובע מה זו משפחה?

היה זה יום רגיל ואנשים היו עסוקים בחיי היומיום. הם לא ידעו כי מגלקסיה לא כל כך רחוקה, חייזר ממאדים ירד לכדור הארץ במשימה יוצאת דופן: להבין למה מתכוונים בני אדם כשהם אומרים “משפחה”. המשימה שלו הייתה לחזור עם פירוש פשוט למושג. חמוש בטכנולוגיה מתקדמת ונחישות, החוקר החוץ-ארצי הזה היה מוכן לרדת לשורש העניין.

לאחר שהפעיל את מחשב בראשו (כי הרי הוא חייזר ולא באמת צריך מכשירים חיצוניים), הוא הלך לבדוק קודם במקור הזה שבני האדם פונים אליו כדי לקבל תשובות. “ויקיפדיה” כדי לקבל הגדרה למושג החמקמק של “משפחה'”.

ויקיפדיה סיפקה את מה שניתן לתאר רק כהגדרה יבשה: “משפחה היא מוסד חברתי המאחד פרטים בעלי קשרים לקבוצה שיתופית קרובה”.

מבולבל ומרגיש אבוד מההגדרה העלומה הזו, החליט חברנו לשחק בלש. לבוש במיטב מחלצותיו, הוא חיבר תג של עיתונאי לדש הבגד (כי תגים גורמים לכל אחד להיראות רשמי) ונשא מיקרופון גדול מדי עד כדי גיחוך, מלווה במצלמת דמה (כי לחייזרים יש את כל הטכנולוגיה מובנית בתוך העין, אבל בין בני האדם הוא ידע שהוא צריך “מראית עין”).

חברנו יצא אל הרחובות ההומים, ומיד כמובן משך אליו קהל סקרן. “האם זו תוכנית ריאליטי? אנחנו הולכים להיות בטלוויזיה? האם אני נראה בסדר לטלוויזיה?” אלה היו הדאגות הדוחקות של בני האדמה שהתאספו סביבו. וכך, החייזר החל את מסע החיפוש שלו, וביקש בנימוס מהאנשים להגדיר את המושג של “משפחה”.

אדם בשנות השלושים לחייו, מיהר למקרופון. “משפחה, ידידי, היא רשת סבוכה של הורים, אחים, דודים, דודות, בני דודים, בני דודים שניים, ו… הו, האם הזכרתי את החותנים שלי והתינוק הממשמש ובא? כן, הם גם משפחה!” בשלב מסוים החייזר שלנו איבד את זה… פסע מספר צעדים לאחור, להתרחק מהאיש המתלהב.

בוגר שאומץ הרים קולו וטען, “המשפחה שלי? זה קל. אלה האנשים שאימצו אותי, הם המשפחה שלי לחיים ולמוות. לגבי התורמים הביולוגיים האלה, הם רק תורמים גנטיים, כמו שירות משלוחים של זרע וביצית.”

לשמע הדברים התפרץ מאומץ אחר וקרא לעבר האיש: “אתה מדבר שטויות, יש לי שתי משפחות – זו שהולידה אותי וזו שגידלה אותי. DNA, חברים שלי, הוא לחיצת היד הסודית של המשפחה.”

נער בשנות העשרה לחייו, שנראה כאחד מדרי הרחוב הכריז, “עזוב את המקום בו גדלתי; המשפחה האמיתית שלי היא החברים שלי הם המשפחה האמיתית שלי. הם הגב שלי, 24/7, 365. “

שתי נשים צעירות, שישבו זו לצד זו על המדרכה, חלקו רגע נוגע ללב. אחת הצביעה על חברתה ולחשה, ” היא!, היא כל המשפחה שלי. היא אחותי בנשמה, השותפה שלי, היחידה שלי. אנחנו חברות כבר עשור, והיא עבורי יותר מכל משפחה שאני יכולה לחשוב עליה .”

בזוית העין, החייזר שלנו קלט איש מבוגר , שעמד בצד עם כלבו הנאמן, הסתכל במבט ענוג על כלבו ומלמל, “חבר יקר, הם לא מבינים כלום. אתה המשפחה שלי, אתה המשענת שלי בעולם המטורף הזה.”

החייזר המבולבל הרהר במקומם של בעלי חיים במשפחות אנושיות, אך המהומה הגדולה סביבו החזירה את תשומת ליבו לאנשים שהלכו והתקבצו סביבו.

במהלך היום הארוך הוא מצא עצמו מראיין חיבורים שונים ומגוונים; אבא ואבא, זוג גברים ללא ילדים, אמא ואמא, אמהות ואבות יחידנים – כל קומבינציה אפשרית.

כשהוא חזר לבסוף למגורי המאדים שלו, הוא הקשיב להקלטות שלו בכעס הולך וגובר. הוא לא מצא תשובה חד משמעית אחת לשאלה- מהי משפחה. נראה היה שההגדרה של משפחה מגוונת כמו המערכות האקולוגיות של כדור הארץ.

אבל אז ירדה התובנה. זה לא משנה מה אחרים חושבים. מה שחשוב הוא מה המשמעות של משפחה עבור כל אדם ואת מי הם בוחרים לכלול באילן היוחסין שלהם.
במאמציו המלומדים, הוא גילה שהמושג משפחה הוא דינמי כמו כוכב הסופרנובה.

אז, בני אדם יקרים, חשבו על זה: מהי משפחה עבורכם? מי מקבל את המקום הנחשק בטרקלין ה-VIP של לבכם?

מוזמנים לשתף:

אולי יעניין אותך גם...

Contact

Contact

Contact

Contact

לפרטים והזמנות

לפרטים והזמנות

לפרטים והזמנות

לפרטים והזמנות